18.11.2021

Fantazie: Krejčíková se Siniakovou ovládly Turnaj mistryň!

WTA Finals

Redakce O2 TV Sport

Tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou se staly prvními ryze českými vítězkami čtyřhry na Turnaji mistryň.

Nasazené jedničky porazily ve finále v mexické Guadalajaře tchajwansko-belgický pár Sie Šu-wej, Elise Mertens 6:3 a 6:4. Siniaková díky tomu ukončí rok jako světová deblová jednička.

Titulem ve čtyřhře na Masters Krejčíková a Siniaková navázaly na Andreu Sestini Hlaváčkovou, Hanu Mandlíkovou, Helenu Sukovou a Janu Novotnou, které ale měly vždy partnerku z ciziny. Rekordních třinácti trofejí má Navrátilová, ta ale vyhrála vždy jako Američanka.

Siniaková s Krejčíkovou dnes v Mexiku završily životní sezonu. Před Turnajem mistryň letos vyhrály grandslamové Roland Garros, staly se olympijskými vítězkami v Tokiu a přidaly další dva tituly na okruhu WTA: ovládly Gippsland Trophy a Madrid. Už před finále byly nejlepším párem sezony.

„Díky, Báro, že se mnou hraješ. Měla jsi úžasný rok,“ děkovala Kateřina Siniaková za spolupráci Krejčíkové během ceremoniálu. „Hru s tebou si moc užívám, hrajeme spolu už dlouho a daří se nám. Těším se, že toho máme ještě hodně před sebou,“ doplnila Barbora Krejčíková.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME