04.11.2022

Liberec i díky Najmanově hattricku otočil duel s Mladou Boleslaví

Bílí Tygři Liberec

Hokejisté Liberce porazili v 18. kole Tipsport extraligy Mladou Boleslav 6:2, ukončili sérii šesti porážek v řadě a v tabulce se posunuli na deváté místo.

Bruslaři padli pošesté za sebou a klesli na sedmou pozici. Premiérovým hattrickem v extraligové kariéře se na vítězství domácích podílel útočník Adam Najman.

„Cítil jsem, že hráči to šli odbojovat. Za mě obrovský respekt Jardovi Vlachovi, který naklonil utkání na naši stranu,“ ocenil v rozhovoru s Terezou Kubíčkovou liberecký kouč Patrik Augusta útočníka Vlacha, který bitkou nastartoval liberecký obrat a tažení za třemi body.

„Dvě třetiny jsme hráli relativně dobrý zápas, ale ve třetí třetině jsme Liberci výslovně darovali dva góly, to nás srazilo. Určitě budou i pohovory s hráči, s některými výkony nejsem spokojený,“ prohlásil Ladislav Čihák. Cítí tlak na svou osobu? A co očekává od reprezentační přestávky?

Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 6:2 (1:1, 1:1, 4:0).
Branky a nahrávky:
2. A. Najman (Vlach, Frolík), 32. A. Najman (Melancon, Birner), 44. Šír, 45. Flynn (Ordoš), 57. Balinskis (Filippi), 59. A. Najman (Melancon, Birner) – 18. M. Beránek (P. Kousal, Závora), 24. Eberle (Lunter). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Komárek, Zíka. Vyloučení: 5:7, navíc Vlach – R. Jeřábek oba 5 minut, Štich do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5101.

Souhrn pátečních utkání 18. kola

HC Vítkovice Ridera – HC Sparta Praha 3:2 (1:1, 1:0, 1:1).
2. Lakatoš (Krieger, Roberts Bukarts), 37. Fridrich (Lakatoš), 58. Lakatoš (Gewiese, Roberts Bukarts) – 14. E. Thorell (G. Thorell, M. Jandus), 43. Buchtele (Kempný). Rozhodčí: Kika, Obadal – Axman, Gebauer. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 9095.

HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 4:5 v prodl. (0:0, 2:1, 2:3 – 0:1).
25. Koblasa (Mikyska, O. Beránek), 26. Jiskra (Kohout, Redlich), 46. Jiskra (Redlich, Kohout), 60. Koblasa (Havlín, Gríger) – 22. Zámorský (Hrabík), 49. Blomstrand (Malát, Holešinský), 50. Zámorský (Rekonen, Kodýtek), 55. Holešinský (Zámorský), 65. Mertl (Blomstrand, Holešinský). Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Ondráček, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 4563.

HC Motor České Budějovice – Mountfield HK 2:1 (0:0, 1:1, 1:0).
27. Toman (Čachotský), 58. Vráblík (Štencel, Pech) – 35. Smoleňák (Lalancette, F. Pavlík). Rozhodčí: Pražák, Horák – Brejcha, Malý. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 6308.

Rytíři Kladno – HC Verva Litvínov 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0).
58. Kubík (Klepiš, Slováček), 60. Zikmund (Beran, M. Procházka), 61. Plekanec (Cibulskis, Kubík) – 11. Havelka (Helt, Demel), 40. Kudrna (M. Sukeľ). Rozhodčí: Pilný, Šindel – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 4379.

2. A. Najman (Vlach, Frolík), 32. A. Najman (Melancon, Birner), 44. Šír, 45. Flynn (Ordoš), 57. Balinskis (Filippi), 59. A. Najman (Melancon, Birner) – 18. M. Beránek (P. Kousal, Závora), 24. Eberle (Lunter). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Komárek, Zíka. Vyloučení: 5:7, navíc Vlach – R. Jeřábek oba 5 min, Štich do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5101.