16.09.2022

Mistr jde do akce: Oceláři doma vyzvou Motor

HC Oceláři Třinec

Redakce O2 TV Sport

Hokejová extraliga se rozbíhá naplno, po včerejší předehrávce mezi Brnem a Karlovými Vary je na programu šestice utkání úvodního kola. O2 TV Sport zavítá do Třince, který hostí České Budějovice. Předzápasové studio přímo z Werk areny začíná v 16.30 hodin.

„Hrajeme hokej proto, že chceme vyhrávat a bavit naše fanoušky. Budeme velmi rádi, když se nám podaří bojovat o přední místa v tabulce základní části a poté i v play off,“ prohlásil podle www.hcocelari.cz na tiskové konferenci před začátkem sezony prezident klubu Ján Moder.

Ze slov představitelů klubu je cítit, že jejich ambice a očekávání zůstávají vysoké. „Třinecké mužstvo má obrovský charakter, který ukázalo i v posledních dvou zápasech Champions Hockey League. I když jsme do nich nevstoupili dobře, závěry zápasů byly z naší strany super. Tým si chtěl jít za každou cenu za dobrým výsledkem, nejlépe za vítězstvím. To je super vlastnost. Aspekt, se kterým se výborně pracuje,“ prohlásil nový hlavní trenér Zdeněk Moták.

„Chtěli bychom bavit diváky útočnou hrou. Samozřejmě nemůžeme – a ani nechceme – změnit celý systém, se kterým byl Třinec v posledních letech tak úspěšný, ale trošku zofenzivnit bychom ho chtěli. Když už se bavíme o tom, že bychom chtěli bavit fanoušky, já bych chtěl, aby naše hra dělala radost i našim hráčům. Aby byli v zápasech úspěšní a chtěli vyhrávat,“ dodal.

Třinec prohrál poslední tři zápasy, všechny v Lize mistrů. „Nemyslím si, že by někdo seděl dole v kabině s tím, že už ligu vyhrál třikrát, tak to stačí. Jdeme do sezony se stejným nastavením jako posledně. A jestli by to někdo mezi námi hráči měl nastavené jinak, nemělo by cenu, aby v Třinci vůbec hrál,“ prohlásil kapitán Petr Vrána.

Motor shodou okolností vstupoval pod Javorovým do nové sezony už loni v prvním kole. A prohrál 0:4. „Moc se těšíme a vím, že kluci jsou připraveni. Ročník je třeba nastartovat, budeme si od prvního střídání budovat tým. Je třeba si věřit. Věřit ve vlastní schopnosti, ve spoluhráče. Dělat si svou práci a mít z toho radost. Třinec je pořád velice kvalitním mužstvem s velkými ambicemi, pro nás je to velký test,“ uvedl trenér Jihočechů Jaroslav Modrý.

Kapitánem týmu bude opět Milan Gulaš, osvědčeným asistentem je Lukáš Pech a po Janu Piskáčkovi převzal druhé „áčko“ na dres Jan Štencel. „Honza udělal kus práce, posunul se. Loni si procházel těžší úvodní částí sezóny, pak ukázal své kvality. Je to kluk, který dokáže své spoluhráče udělat lepšími. Nečekám, že bude tak vokální jako Piskáček, ale má zase jiné vůdcovské schopnosti, které může týmu nabídnout a které již prokázal. Věříme, že nám pomůže vést tým tím správným směrem. Písmeno na dresu ale neznamená, že zodpovědnost bude pouze na těchto hráčích, pomoci jim musí další,“ vysvětlil volbu kouč Modrý pro klubový web.

„Po loňské vydařené sezoně to letos bude hrozně těžké, a to v tom ohledu, abychom mohli být stejně spokojení. Jak my, tak fanoušci, máme po bronzové medaili velká očekávání. Chceme se dostat do play off a poté uvidíme, jakou budeme mít sílu proti ostatním týmům,“ doplnil směrem k nové sezoně prezident klubu Roman Turek.

Nosným tématem předzápasového studia bude změna na postu hlavního trenéru v týmu mistra. „Rozebereme si působení Václava Varadi v Třinci, připomeneme si hráče, kteří dosáhli na mistrovský hattrick. U Českých Budějovic se zaměříme na její opory – tedy brankáře Dominika Hrachovinu a útočníky Milana Gulaše a Lukáše Pecha,“ prozradil moderátor studia Jan Homolka.

Začátek studia: 16.30 hodin. Moderátor: Jan Homolka. Expert: Jakub Koreis. Komentátoři: Jan Velart a Tomáš Zetek. Reportérka: Tereza Kubíčková.

Novinka v přenosech: HOCKEY LOGIC INDEX

O2 TV Sport chce neustále zlepšovat služby pro své fanoušky, a tak do nového ročníku připravuje sledování hodnot, které se budou linout přímými přenosy: HOCKEY LOGIC INDEX.

Tento index zkoumá tři kategorie u jednotlivých hráčů: obrana, přechod do útoku a útok, a to vždy při hře pět na pět. Díky pokročilým statistikám, s nimiž O2 TV Sport podrobně pracuje, lze tak pro každého hokejistu vygenerovat trojici čísel, která jej charakterizuje.

Škála 0–100 vyjadřuje výkon hráče v sezoně v dané sezoně a určuje v procentech, kolik procent extraligových hráčů je na dané pozici horších než zkoumaný hráč. Dosáhne-li na číslo vyšší jak 50, znamená to, že ve sledované činnosti je lepší jak polovina hráčů. Pokud je pod zmíněnou padesátkou, více než polovina hráčů je lepší jak on. HOCKEY LOGIC INDEX začne nabíhat do přímých přenosů postupně, až hráči získají ve svých herních činnostech relevantní statistické hodnoty.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME