19.11.2021

Nejprve na Bohemians s Dynamem, poté do Ostravy, kam přijede Plzeň!

FC Baník Ostrava

Redakce O2 TV Sport

Po reprezentační přestávce se vrací FORTUNA:LIGA, O2 TV Sport přinese ze sobotního programu dva přímé přenosy, zbylá utkání lze sledovat v multidimenzi. Superstudio startuje ve 14.30 hodin.

Sobota 20. listopadu 2021 od 15.00 hodin: Bohemians Praha 1905 – SK Dynamo České Budějovice

Třináctí Bohemians 1905 v Ďolíčku vyzvou sedmé České Budějovice, se kterými doma v nejvyšší soutěži bodovali šestkrát za sebou.

„U Českých Budějovic se v posledních letech opakují vstupy do soutěže. Od nějakého sedmého, osmého kola začínají vyhrávat a sbírat body. Byl jsem zvědavý, zda se stejný příběh odehraje i letos. Potvrdilo se, že ano. Zvítězili v zápasech, které pro ně byly důležité. Aktuálně se nachází v tabulce na takových místech, kde možná ani sami nepředpokládali, že by mohli být,“ řekl pro www.bohemians.cz směrem k soupeři asistent trenéra Bohemians Erich Brabec.

Bohemians odehrají domácí ligové utkání poprvé od začátku října. „Nevím, zda bude zápas zvláštní. Pro nás je ovšem potřeba ho zvládnout. Nedařilo se nám bodovat ve venkovních zápasech a neumazali jsme ztráty v tabulce pravdy. Teď je před námi šest zápasů do konce podzimní části. Věřím tomu, že získáme takový počet bodů, který jsme si řekli. Všichni se těšíme na to, že proti Budějovicím konečně začneme naší sérii,“ doplnil rodák z Českého Krumlova.

Dynamo má zatím letos slušně rozjetou sezonu, venku ale zatím ani jednou nevyhrálo. Nepříznivou sérii bude chtít ukončit v Ďolíčku na půdě Bohemians. „Chceme po přestávce potvrdit domácí vítězství nad Boleslaví. Bohemians disponuje velmi kvalitním kádrem s řadou šikovných hráčů, na které si musíme dát pozor. Víme, že soupeř je na domácím stadionu silný, ale uděláme maximum, abychom si odvezli body,“ prohlásil trenér David Horejš pro www.dynamocb.cz.

Moderátor: Petr Svěcený. Expert: Jakub Podaný. Komentátoři: Aleš Svoboda a Radek Šilhan. Reportér: Martin Kubičík.

Sobota 20. listopadu 2021 od 18.00 hodin: FC Baník Ostrava – FC Viktoria Plzeň

Sobotní večer obohatí atraktivní fotbalová partie mezi ostravským Baníkem a plzeňskou Viktorií. Oba celky dělí v aktuální tabulce FORTUNA:LIGY 10 bodů.

Ostravané se v poslední reprezentační pauze roku připravovali bez reprezentantů Ladislava Almásiho a Filipa Kaloče, zato však mohli doléčit drobnější šrámy, a trenéři měli i více času na to vymyslet strategii na neoblíbeného soupeře. Zraněný je stále Jan Laštůvka, hrát nesmí pro čtyři žluté karty Roman Potočný, zbytek týmu by měl být k dispozici.

„Velice těžké utkání. Plzeň je na druhé příčce a to hovoří za vše. Žádná extra motivace pro nás není potřebná. Těšíme se na to a věříme, že nás i diváci poženou dopředu, abychom uspěli. Plzni chybí nějací hráči a vzhledem k tomu, že dosud dostali z celé ligy nejméně gólů, je to pro ně asi určitý problém, ale my to rozhodně nepodceníme. Chceme získat tři body,“ nechal se slyšet pro www.fcb.cz trenér Tomáš Galásek.

Viktoria bude postrádat potrestané obránce Radima Řezníka, Luďka Pernicu a Filipa Kašu, kvůli čtvrté žluté kartě nesmí hrát ani Lukáš Kalvach. „Je to samozřejmě komplikace. Ale věděli jsme to dlouho dopředu, takže jsme se na to samozřejmě připravovali. Do toho bohužel přišla zranění, což přípravu také trochu ovlivnilo,“ pronesl pro www.fcviktoria.cz Pavel Horváth, asistent trenéra Západočechů.

„Tím, že bylo donominováno pár kluků do reprezentace, nás zde moc nebylo. Jinak byla pauza klasická, hodně jsme trénovali, chodili do posilovny a pracovali na kondici. V posledních dnech už jsme vše samozřejmě směřovali k zápasu na Baníku,“ okomentoval průběh nedávné přestávky v plzeňské kabině.

„Věřím tomu, že v Ostravě, bohužel ne na Bazalech, ale na vítkovickém atletickém stadionu, bude hodně velká návštěva. Atmosféra tam byla vždycky dobrá a věřím, že to bude dobrý zápas, ve kterém budeme úspěšní. Víme, jaké silné stránky Baník má, a samozřejmě se to pokusíme eliminovat a využít skulinek, které nám nabídne,“ doplnil.

Moderátor: Petr Svěcený. Experti: David Holoubek a Horst Siegl. Komentátoři: Jan Homolka a Václav Pilný. Reportér: Vladimír Grebennikov.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME