03.12.2022

O2 TV Sport rozšiřuje esportový obsah, nově odvysílá přímé přenosy z e:LIGY

e:LIGA

Redakce O2 TV Sport

Nejkvalitnější turnaj v hraní konzolové hry EA SPORTS™ FIFA 23" v Česku se objeví na televizní stanici O2 TV Sport, která se prostředí esportu dlouhodobě věnuje. Do e:LIGY se zapojí všechny kluby FORTUNA:LIGY se svými týmy, chybět nebudou největší hvězdy domácí scény.

„Chceme v zimní přestávce podpořit rostoucí popularitu esportu a touto cestou oslovit i nový segment diváků. Věřím, že přímé přenosy z e:LIGY si najdou své příznivce a navážou na úspěšné esportové projekty, které O2 TV Sport dlouhodobě přináší,“ uvedl Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Stanice O2 TV Sport se esportům věnuje každý týden v pravidelném časovém slotu od 19.00 hodin, kdy nabízí například nejprestižnější šampionát ve virtuálních závodech Virtual GP. Vedle toho mají diváci v nabídce i esportové přenosy z basketbalu, fotbalových turnajů či z mistrovství světa dronů.

Diváci O2 TV Sport se na premiérový přenos z e:LIGY mohou těšit již v neděli 4. prosince, kdy se od 18.30 hodin představí týmy FCVP Esports a FC TRINITY Zlín a následně od 20.00 hodin vyzve Sparta Esports – ENTERPRISE loňského mistra FC Baník Ostrava. Všechny týmy se střetnou jedenkrát každý s každý v průběhu patnácti ligových kol. Letos pouze nejlepších dvanáct se kvalifikuje do play off a dalšího držitele mistrovské trofeje poznáme po finálovém víkendu 25.–26. března 2023.

Mezi hráči, kteří se představí v barvách týmů FORTUNA:LIGY, nechybějí samozřejmě největší hvězdy české FIFA scény. Dlouhodobě ustálené ikony Emericksona (Sparta Esports – Enterprise), CptKubajze (SK Slavia Praha) nebo T9Lakyho (FCVP Esports) budou letos jistě prohánět Miki v pardubickém, DRMi10 v brněnském nebo Mrkyy v libereckém dresu. Překvapit může ale kdokoliv ze startovního pole tak, jako se to třeba loni podařilo týmu FC Baník Ostrava, který obhajuje prvenství z minulého ročníku e:LIGY ve stejné sestavě.

„Jsme rádi, že můžeme v novém ročníku e:LIGY přivítat rozšířené portfolio partnerů. Zároveň se nám podařilo posunout tento projekt i na poli televizního vysílaní, což divákům stanice O2 TV nabídne možnost sledovat vybrané zápasy živě,“ poznamenal Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel LFA.

Celý program prvního ligového kola

4. prosince 2022

O e:LIZE

Soutěž v hraní konzolové hry FIFA od EA SPORTS pořádá Ligová fotbalová asociace jako první mezi sportovními organizacemi v Česku již od roku 2019. Na rozdíl od dalších podobných turnajů je specifická tím, že v ní startují všechny kluby nejvyšší fotbalové soutěže, které proti sobě postaví vždy své týmy hráčů. Některé kluby mají své vlastní týmy, u některých proběhne vždy před startem e:LIGY speciální kvalifikační turnaj.

Od sezony 2021/22 je herní formát e:LIGY dlouhodobý a tvoří ho několik fází. V první části se konají online kvalifikační turnaje. Poté následuje dlouhodobá základní část, ve které hrají týmy jednokrát proti sobě v předem daných termínech. Každé takové utkání se skládá z pěti zápasů, podobně jako v případě tenisového Davis Cupu. Zápasy se dohrávají vždy všechny i za již rozhodnutého stavu, neboť v dlouhodobé tabulce hraje kromě získaných bodů roli i celkové skóre. Stejným modelem pak proti sobě nastupují týmy i v play off, ze kterého vzejde vítězný tým.

Vítězná dvojice hráčů zpravidla každou sezónu získává vstupenku do nejprestižnějšího mezinárodního turnaje od EA SPORTS, jelikož e:LIGA je jako jediná soutěž v rámci české FIFA scény součástí světové serie EA SPORTS Global Series. Kromě toho se vždy rozpočítává mezi čtyři nejlepší týmy celková finanční prémie ve výši 150 tisíc korun.

Aktuality, výsledky, tabulky, pravidla i další detaily o e:LIZE na www.e-liga.cz

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME