20.11.2021

Sparta míří na Slovácko, Slavia přivítá Jablonec

1. FC Slovácko

Redakce O2 TV Sport

Atraktivní souboje slibuje nedělní program FORTUNA:LIGY, O2 TV Sport přinese dva přímé přenosy, zbylá utkání lze sledovat v multidimenzi. Superstudio startuje ve 14.30 hodin.

Neděle 21. listopadu 2021 od 15.00 hodin: 1. FC Slovácko – AC Sparta Praha

Slovácko v ligové sezoně doma vyhrálo všech šest duelů. Jediné dvě porážky v ročníku svěřenci kouče Martina Svědíka utrpěli v Plzni a na Slavii.

„Čeká nás domácí zápas podzimu, souboj se Spartou bývá vždy silným nábojem jak pro hráče, tak i diváky. Nyní je to ještě umocněno postavením obou celků v tabulce. Nám se doma daří a chtěli bychom na úspěšnou sérii navázat i v neděli,“ uvedl asistent trenéra Slovácka Jan Palinek.

Slovácký Milan Petržela se může osamostatnit v tabulce hráčů s nejvíce starty v samostatné české lize. Aktuálně jich má 436 stejně jako Stanislav Vlček. „Je mi předhazováno číslo 500. Samozřejmě by to bylo hezké a byl bych šťastný, ale dnes je neskutečně náročné udržet se ve formě v tak silné konkurenci a musí držet i zdraví. Pořád mě to baví, pořád chci dávat góly. Pocity vítězství a atmosféry zápasů mě asi nepřestane bavit nikdy, takže limit bude spíš forma a zdraví. Chtěl bych vydržet co nejdéle, bavit fanoušky a pokusit se se Slováckem ještě někam dostat. Zatím jsme byli v pohárech jenom na otočku,“ řekl pro www.fcslovacko.cz.

Sparťané, kteří na Slavii ztrácejí dva body, vyhráli poslední tři vzájemná střetnutí v nejvyšší soutěži. „Postavení Plzně, Sparty a Slavie, to jsem očekával, že tak nějak bude. Slovácko je ale pro mě obrovské a zasloužené překvapení. Čeká nás určitě těžké utkání,“ poznamenal kouč Pražanů Pavel Vrba, jehož mužstvo nastoupí ve čtvrtek na stadionu Glasgow Rangers ve skupině Evropské ligy.

Na utkání se těší i Ladislav Krejčí starší, jenž začátkem srpna prodělal plicní embolii. „Moc se těším, bylo to dlouhé – tři a půl měsíce dlouhé zranění jsem zažil pouze jednou v kariéře. Mohl jsem dělat vše kromě fotbalu, o to to bylo možná těžší. Těšil jsem se, až tento moment přijde a že dostanu nějakou minutáž,“ uvedl pro www.sparta.cz sparťanský záložník. Letenským bude naopak chybět Jakub Pešek, který si přivodil v utkání reprezentace proti Estonsku zranění v oblasti zadního stehenního svalstva.

Moderátor: David Sobišek. Expert: Jan Rajnoch. Komentátoři: Jan Homolka a Václav Pilný. Reportér: Vladimír Grebennikov.

Neděle 21. listopadu 2021 od 18.00 hodin: SK Slavia Praha – FK Jablonec

Mistrovská Slavia je v čele tabulky o bod před Plzní. Jablonečtí sedm kol čekají na vítězství a krčí se na 12. místě. Obě mužstva ve čtvrtek hostí ve skupině EKL nizozemské soupeře. Pražané vyzvou Feyenoord a Severočeši změří síly s Alkmaarem.

„Za to, že jsme první v tabulce, jsem samozřejmě jenom rád. Důležitější jsou pro mě ale dílčí momenty, díky kterým jsme teď tam, kde jsme. Z reprezentace naštěstí nikdo nepřijel zraněný, kluci se vrátili v dobrém stavu. To je podstatná věc,“ řekl slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Vršovický celek naposledy v lize podlehl Jablonci v srpnu 2018, od té doby dosáhl šesti výher a remízy. „Bylo to po vyřazení v Kyjevě v kvalifikaci Ligy mistrů, vrátili jsme se nad ránem zpátky. V neděli jsme hráli s Jabloncem, za který nastoupili odhadem asi čtyři hráči, kteří už jsou dnes tady ve Slavii. Jablonec tehdy vyhrál úplně zaslouženě,“ vzpomínal Trpišovský.

„Jablonečtí nemají moc široký kádr, hrají to většinou v jedné sestavě a pak je na nich znát únava. Sledoval jsem jejich zápasy hlavně v Konferenční lize, kde hráli velice dobře. Kdyby měli trochu víc štěstí, mohli mít víc bodů, takže tam jim to jde, ale pak se to trochu odráží na lize, kde jim to tolik nejde,“ prohlásil Tomáš Holeš pro www.slavia.cz.

Jablonec stejně jako Slavia bojuje za český koeficient v Konferenční lize, na rozdíl od mistra se mu nedaří naplno bodovat v tuzemské FORTUNA:LIZE. Radův tým je po čtrnácti odehraných kolech až na dvanácté příčce ligové tabulky.

„Máme před sebou takový smrtící týden – nejprve Slavia, pak v Evropské konferenční lize Alkmaar a poté Mladá Boleslav. Všechno jsou to těžké a top týmy. Na Slavii nás čeká nejtěžší zápas v lize, hrajeme proti prvnímu v tabulce. Ale co je v životě lehkého? Musíme bojovat a snažit se něco uhrát. Nesmíme mít strach. Už dlouho jsme na Slavii nebodovali, tak uvidíme, jak to dopadne,“ prohlásil před nedělním těžkým soubojem trenér Petr Rada pro www.fkjablonec.cz.

Moderátor: David Sobišek. Experti: Petr Mikolanda a Antonín Rosa. Komentátoři: Vlastimil Kaiser a Tomáš Radotínský. Reportérka: Denisa Doležalová.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME