13.01.2023

Speciální zápas je tu: Oceláři a Kometa se utkají v Bratislavě pod otevřeným nebem

HC Oceláři Třinec

Redakce O2 TV Sport

Národný futbalový štadión. Právě zde se odehraje další extraligové utkání v rámci přenosů O2 TV Sport. Předzápasové nabité studio startuje v 17.45 hodin, úvodní buly bude vhozeno o tři čtvrtě hodiny později.

Oceláři budou hájit třetí místo v tabulce, Kometa chce potvrdit středeční výhru z Olomouce a odrazit se k lepším výsledkům. „Vyhráli jsme v Olomouci, trošku jsme se zvedli a doufám, že v pátek to potvrdíme. Odehrajeme dobrý zápas, potřebujeme dál sbírat body,“ řekl po podvečerním tréninku přímo v Bratislavě Martin Zaťovič.

Kapacita fotbalového stadionu je 22 500 diváků, a přestože zřejmě nebude vyprodáno, kulisa by měla být výtečná. Z Třince i Brna se na zápas chystá několik tisíc fanoušků. „Z Brna je to kousek a věřím, že tento svátek si nebudou chtít nechat ujít a my musíme hrát tak, abychom jim udělali radost,“ řekl kapitán Komety.

Brankář Komety Dominik Furch se v utkání možná představí i se slušivým kulichem. „Vždy jsem to viděl, že to kluci měli, tak jsem si ho vzal. Není ale taková zima, abych to potřeboval. Bylo to spíše ze srandy na atmosféru. Sice je to tam dobře připevněné, ale stát se může cokoliv. Nevím, zda tohle budu riskovat,“ pousmál se.

Prostředí ve slovenském hlavním městě si pochvaloval i třinecký brankář Marek Mazanec: „Vypadá to tady fantasticky. Je vidět, že si na tom dali pořadatelé záležet a že to bude výborná akce. Pro brankáře bude největší problém osvětlení, hlavně po úpravě ledu se to dost lekne a není moc vidět. Kluci budou muset zítra hodně blokovat. Když se dostane puk do části, kde se lesknou světla, budu muset zavřít oči a doufat, že mě trefí.“

Slezanům se v tomto ročníku povedlo Kometu dvakrát porazit. „Body tady leží jako v každém zápase a my je budeme chtít získat stejně jako Brno. Užít se dá trošku to předtím. Jak se ale hodí puk, člověk myslí jen na zápas,“ řekl obránce Ocelářů Jakub Jeřábek.

O2 TV Sport připravuje z Bratislavy speciální přenos, předzápasové studio bude trvat 45 minut, rolí expertů se zhostí Jakub Koreis a Roman Málek. „Na začátku se ohlédneme se za zápasy pod otevřeným nebem, připomeneme si nedávný souboj Sparty s Litvínovem v Drážďanech,“ uvedl moderátor Jan Homolka.

Jedním z hlavních témat rozborů budou vstřelené branky Marka Daňa. „Pohovoříme také o návratu Vladimíra Rotha do organizace Ocelářů. Nemůžeme nezmínit ani výtečné přesilovky Ocelářů či formu Marka Mazance,“ pokračoval s tím, že reportér Jan Hrabal vyzpovídá Andreje Nestrašila.

Kometa v posledním utkání vyhrála v Olomouci. „Probereme, zda může být momentem, který vrátí dosavadní vývoj brněnské sezony. Z hráčů se zaměříme na Kristiána Pospíšila a Dominika Furcha,“ dodal. Reportérka Tereza Kubíčková těsně před startem utkání promluví s Lubošem Horkým.

Začátek studia: 17.45 hodin. Moderátor: Jan Homolka. Experti: Jakub Koreis a Roman Málek. Komentátoři: Jan Velart a Tomáš Zetek. Reportéři: Tereza Kubíčková a Jan Hrabal.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME