15.09.2022

Brno sice prohrávalo, přesto Karlovy Vary jasně porazilo

HC Kometa Brno

Redakce O2 TV Sport

Hokejisté Komety vstoupili vítězně do nové sezony hokejové extraligy. V zahajovacím duelu jubilejního 30. ročníku porazili na svém ledě Energii 6:1.

Domácí tým otočil vývoj ve druhé třetině třemi góly, z nichž dva dal při své premiéře v české lize Fin Kim Strömberg. Dvakrát skóroval i Luboš Horký. Ve třetím dějství se za Brno prosadil také bývalý karlovarský útočník Jakub Flek.

Vítěznou premiéru na lavičce Komety si odbyl trenér Martin Pešout, který předtím pět let vedl právě karlovarskou Energii. Tu poprvé koučoval David Bruk a na první body si musí počkat.

„Konečně jsme začali dávat góly. Tvrdá dřina v přípravě, kterou se nám nepodařilo v přípravných zápasech přetavit do výsledků, se nám dneska zúročila. Jsem rád, že to z nás spadlo,“ prohlásil po jasné výhře kouč Komety Martin Pešout v rozhovoru s Terezou Kubíčkovou.

Kouč Karlových Varů David Bruk neměl po úvodním utkání sezony moc důvodů k radosti. „Nehráli jsme špatně pět na pět, ale bohužel jsme zklamali v přesilových hrách a nehráli jsme dobře v oslabení,“ konstatoval poté, co Energie inkasovala hned tři góly v situaci čtyři na pět.

HC Kometa Brno – HC Energie Karlovy Vary 6:1 (0:1, 3:0, 3:0).
Branky a nahrávky:
24. Strömberg (Koblížek), 28. Horký (Kučeřík), 37. Strömberg (Ďaloga), 47. Kollár (Süss, Šalé), 48. Flek (Zbořil), 56. Horký (Ďaloga, Koblížek) – 15. Koblasa. Rozhodčí: Hejduk, Jeřábek – Rampír, Synek. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. Diváci: 6163.
HC Kometa Brno: Čiliak – Kundrátek, Ščotka, Gulaši, Ďaloga, Holland, Kučeřík – Horký, Holík, Zaťovič - Koblížek, Strömberg, Flek – Šalé, Zbořil, Kollár – Vincour, Süss, Kratochvíl. Trenér: Pešout.
HC Energie Karlovy Vary: Lukeš – Plutnar, Bartejs, Dlapa, Bernad, Půlpán, Havlín, Rohan – Vondráček, Gríger, Rachůnek – Kohout, Černoch, Koblasa – Kofroň, Hladonik, Beránek – Sapoušek, Baláž, Redlich. Trenér: Bruk.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME