31.10.2023

Dynamo po bláznivém úvodu porazilo Spartu a drží vedení

HC Dynamo Pardubice

Hokejisté Pardubic zvládli úspěšně duel se třetí Spartou. V 16. kole Tipsport extraligy zdolali Pražany 4:3 a udrželi si tak v čele tabulky jednobodový náskok před Litvínovem.

Pět gólů padlo již v prvních pěti minutách zápasu. Hosté potom ve třetí třetině vyrovnali, ale rychlou odpověď v podobě vítězného gólu přichystal Martin Kaut. Dvě branky Východočechů vstřelil před vyprodanou pardubickou arénou – 10 194 diváků – Robert Říčka. Pražané neuspěli po sérii tří výher.

„Čtyři góly za čtyři minuty jsem ještě nezažil. Je skvělé, že jsme porazili soupeře, který má kvalitu a dobrou formu. Ty chyby vždycky budou, my jich musíme udělat méně než soupeř, abychom mohli vyhrát. Za vítězství jsem rád,“ uvedl trenér Václav Varaďa v rozhovoru s Jakubem Koreisem.

„Nezačali jsme dobře, vždycky jsme na to ale měli odpověď. Je škoda, že jsme dali na 3:3 a za padesát vteřin to bylo zase 3:4. Myslím si, že jsme podali solidní výkon. Kluci to odmakali, nemůžu říct ani slovo,“ má jasno trenér Pavel Gross. Proč odešel Jakub Kovář z brány?

HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha 4:3 (3:2, 0:0, 1:1).
Branky a nahrávky:
2. Říčka (Košťálek, Cienciala), 4. Říčka (R. Kousal, Košťálek), 5. Cienciala, 45. M. Kaut (Cienciala, J. Kolář) – 3. Buchtele (J. Lajunen, Krejčík), 4. Chlapík (M. Forman, Sobotka), 43. Sobotka (Chlapík). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Bohuněk, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 10 194 (vyprodáno).
HC Dynamo Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, J. Kolář, Vála – Hyka, L. Sedlák, Říčka – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – M. Kaut, A. Musil, Cienciala – Vondráček, O. Rohlík, Mandát – Paulovič. Trenér: Varaďa.
HC Sparta Praha: Jakub Kovář (5. Kořenář) – Moravčík, Krejčík, Irving, Němeček, Mikliš, Kempný – M. Forman, Sobotka, Chlapík – P. Kousal, R. Horák, D. Vitouch – Sihvonen, J. Lajunen, Konečný – Hauser, O. Najman, Buchtele. Trenér: Gross.

Výsledky úterních utkání 16. kola Tipsport extraligy

Banes Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň 4:1 (0:0, 2:1, 2:0).
29. Ordoš (Kondelík, Pýcha), 38. Hovorka (M. Beránek, M. Doudera), 44. M. Hanzl (D. Simon, Štencel), 60. Kubík – 26. Šiler (M. Indrák). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváků: 5705.

HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno 6:3 (2:1, 2:0, 2:2).
12. D. Kaše (Hlava, Baránek), 14. Jaks (D. Kaše), 33. Maštalířský (Kirk), 40. Abdul (Gut), 52. Hlava (O. Kaše), 60. Hlava (O. Kaše) – 5. Zaťovič (Holík, Gazda), 42. K. Pospíšil (Moses, Cingel), 46. Moses. Rozhodčí: Úlehla, Ondráček – Špůr, Šimánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 4282.

Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 1:3 (0:0, 1:1, 0:2).
32. Bulíř (Birner) – 34. L. Hudáček (Daňo, Marinčin), 53. D. Voženílek (M. Růžička, Pánik), 59. Pánik. Rozhodčí: Sýkora, Jaroš – Kajínek, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 4126.