11.11.2023

Hradec Králové hostí Liberec, Bohemians se utkají s Karvinou

Bohemians Praha 1905

Redakce O2 TV Sport

FORTUNA:LIGA pokračuje už svým 15. kolem. O2 TV Sport v rámci hlavního programu nabídne duely Hradce Králové s Libercem a Bohemians s Karvinou. Superstudio s moderátorem Michalem Hrdličkou začíná ve 14.15 hodin.

Zlín změří síly s Jabloncem, do Mladé Boleslavi míří Pardubice, České Budějovice čeká souboj s Teplicemi. „O Václavu Drchalovi promluví reportér Vladimír Grebennikov, zajímavosti o Vasilu Kušejovi přidá David Sobišek. O mrzké českobudějovické potenci pohovoří Eliška Machová,“ poznamenal Michal Hrdlička.

Sobota 11. listopadu od 15.00 hodin: FC Hradec Králové – FC Slovan Liberec

V minulém utkání uspěl Hradec Králové za tři body, předtím ale Slovan ve 13 ligových duelech nedokázal porazit. „Votroci“ zvítězili v jediném z posledních pěti kol. „Myslím, že Liberec je takticky dobře svázané mužstvo. My s ním máme od návratu do ligy negativní bilanci, porazili jsme je až v posledním zápase předcházející sezony,“ připomněl pro www.fchk.cz asistent trenéra Stanislav Hejkal.

Východočechům se doma daří, vždyť na svém stadionu získali 12 z celkových 15 bodů v sezoně. „Aktuálně má dobrou formu Ľubomír Tupta, vyzdvihl bych i Christiana Frýdka, jenž prošel také hradeckým klubem. Liberec je díky nim hodně nebezpečným týmem,“ dodal.

Slovan ve třech posledních kolech vždy bodoval, obdržel v nich jedinou branku. Ztratil pouze na Slovácku, kde remizoval. „Do Hradce Králové přišel v létě nový trenér, pak došlo k jeho výměně. V posledních dvou zápasech nedostali gól, vyhráli doma s Teplicemi a remizovali na Slovácku. Vypadá to, že si to pomalu sedá,“ pronesl pro web klubu asistent kouče Liberce Josef Petřík.

Chybět bude dlouhodobě zraněný Plechatý a kvůli kartám i Marios Pourzitidis, který byl v minulém kole napomínán. Nejistý je také start Mohameda Doumbii, který minule kvůli zranění chyběl. „Mají dobrý tým, který je dlouho pohromadě. Ofenzivu táhne zkušený Pilař, ale mají i srovnanou defenzivu. Jedná se o kompaktní mužstvo, které hraje týmově. Na krásném novém stadionu nás bude čekat velice těžký zápas,“ doplnil.

„S expertem Davidem Kalivodou rozebereme tři poslední zápasy Slovanu, v nichž neprohrál. U Hradce Králové se zaměříme na brankáře Pavola Bajzu,“ poznamenal Michal Hrdlička s tím, že o ofenzivě Liberce pohovoří také reportérka Denisa Doležalová.

Sobota 11. listopadu od 18.00 hodin: Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná

Bohemians přiítají soupeře, kterého porazili ve třech z posledních čtyřech vzájemných utkání. V dosavadních sedmi domácích utkáních s Karvinou v nejvyšší soutěži neprohráli a obdrželi jediný gól. „Karviná má šikovné hráče směrem dopředu, dokazují to i produktivitou. Mají hodně vstřelených gólů hlavně díky tomu, že když dají první gól, tak umí hrát do otevřené obran,“ pohovořil o soupeři asistent trenéra Bohemians Ivan Hašek pro web klubu.

Vršovičtí posbírali na svém stadionu pouze osm z celkových 17 bodů v tomto ročníku. Kouč „Klokanů“ varoval před obrozenou Karvinou po výměně hlavního kouče: „Řekl bych, že s Plzni i Baníkem měli i trochu štěstí, ale v obou případech odehráli velmi dobré utkání. V Plzni za to byli odměněni výhrou. Určitě jsou teď kompaktnější a dostávají méně gólů. Je vidět, že je nový trenér dokáže na zápasy dobře připravit. My musíme navázat na poslední dva slušně odehrané zápasy se Spartou. Jen je potřeba tento zápas dotáhnout i výsledkově a potěšit naše skvělé fanoušky.“

Po dvou výhrách Karviná narazila, v minulém kole nestačila doma 1:3 na ostravský Baník. Nyní vyhlíží souboj na stadionu Bohemians. „Bude určitě dobrá kulisa, ta v Ďolíčku bývá pravidelně. Navíc se bude hrát pod umělým osvětlením. Těšíme se a jsme odhodlaní odčinit nepovedený začátek druhé půle ze slezského derby, který nás stál zápas,“ prohlásil trenér Karviné Juraj Jarábek pro klubový web.

Slezané venku pobrali pouze tři z celkem 13 bodů. „Bohemka hraje jednoduchý, agresivní a fyzicky náročný fotbal. Na to se musíme připravit. Stejně jako my, tak i oni potřebují body. Mají kvalitní hráče do ofenzivy jako Puškáče, Prekopa a další. Nesmíme vůbec nic podcenit,“ dodal trenér Jarábek.

Brankáři Bohemians Martinu Jedličkovi se narodilo dítě. „S experty Miroslavem Matušovičem a Jakubem Podaným porovnáme jeho výkony s Michalem Reichlem. Dále pohovoříme o návratu Lukáše Budínského do Ďolíčku,“ uzavřel Michal Hrdlička. O karvinském útoku se svým hostem promluví reportér Antonín Rosa.

Sobotní program FORTUNA:LIGY

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME