02.11.2023

Hradec Králové vyzve České Budějovice

Banes Motor České Budějovice

Redakce O2 TV Sport

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje, páteční program nabídne řadu zajímavých utkání. Jiskřivý souboj slibuje střetnutí Mountfieldu s Motorem. Předzápasové studio z O2 areny začíná v 17.15 hodin s moderátorem Tomášem Zetkem.

Hradec Králové dvakrát za sebou nebodoval a prohrál čtyři z posledních pěti zápasů. „Na začátku sezony jsme odehráli dobré dva zápasy, ale od té doby mi přijde, že je to jako na houpačce. Někdy hrajeme vlažně, někdy jdeme na výlet. Vloni proti nám nikdo nechtěl hrát, letos se na Hradec každý těší,“ řekl královéhradecký útočník Oliver Okuliar po nedělní prohře v Liberci.

Mountfield, který doma prohrál pět z uplynulých šesti duelů, má nejvyšší počet střel na branku na zápas, ale nejhorší efektivitu. „Na to se zaměřujeme každý tréninku, zkoušíme dávat góly, ale nechce to tam spadnout. Střel je mnoho, aktivity hodně, ale naše úpspěšnost je mizivá. Věříme, že to zlomíme, pracujeme na tom,“ navázal zadák Filip Pavlík pro klubový YouTube kanál.

Aktuálně oba týmy dělí v tabulce čtyři body. České Budějovice vyhrály jen dva z posledních devíti zápasů. Jihočeši v úterý porazili Plzeň 4:1. Premiérovou trefu v letošním ročníku zapsal Martin Hanzl. Jak velkou zátěží pro něj byl bodový půst neskrýval ani při oslavě ani při rozhovoru pro klubový web: „Byla to obrovská deka, co jsem na sobě měl, a něco podobného jsem ještě nezažil. Měl jsem spoustu zápasů, kdy padaly po mých nahrávkách tyčky, nebo jsem sám mohl skórovat. Bylo to těžké období, a doufám, že už je za mnou tímto gólem.“

Motor, jenž venku prohrál třikrát za sebou a získal jediný bod, bodoval ve třech z uplynulých čtyř vzájemných duelů a dvakrát z toho vyhrál. Poslední vzájemný zápas s Hradcem Králové skončil vítězstvím Českých Budějovic 2:1, v prodloužení o něm rozhodl Adam Kubík.

„S experty Jakubem Koreisem a Romanem Málkem zhodnotíme aktuální formu obou týmů. Porovnáme výkony brankářů Mountfieldu i Motoru v září a v říjnu,“ poznamenal moderátor utkání Tomáš Zetek s tím, že reportér Jan Hrabal před utkáním vyzpovídá Davida Šťastného a Jana Ordoše.

Páteční program Tipsport extraligy

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME