14.09.2023

Jde se na věc: nová extraligová sezona začíná soubojem Plzeň–Třinec

O2 TV Sport

Redakce O2 TV Sport

Předehrávaný zápas mezi hokejisty Plzně a Třince odstartuje ve čtvrtek program 1. kola Tipsport extraligy. Předzápasové studio startuje v 17.00 hodin, úvodní buly bude vhozeno o půl hodiny později.

Na západě Čech se představí úřadující mistr, který bude v sezoně útočit na pátý titul za sebou. O dobrý vstup do sezony se ale budou snažit i domácí Západočeši.

„Věřím, že nás čeká atraktivní a skvělá sezóna. V týmu proběhly poměrně velké změny, ale věřím, že kluci, kteří přišli, dokážou góly nahradit. Snad si sezónu užijeme a doufáme, že fanoušci budou chodit ve velkém počtu. Cíl je opět jasný, dostat se mezi nejlepších osm týmů,“ uvedl pro www.hcskoda.cz Martin Straka, místopředseda představenstva HC Škoda Plzeň.

Plzeň v generálce podlehla minulý týden ve středu na ledě německého druholigového Eispiraten Crimmitschau 4:5 po samostatných nájezdech a prohrála v přípravě dvě z uplynulých třech utkání. „Příprava byla strašně dlouhá, kluci hodně makali a dřeli. Takže se všichni těšíme, až to začne,“ řekl plzeňský trenér Petr Kořínek.

„Nemáme kádr plný hvězd, chceme stavět na týmovosti a čtyřech dobrých lajnách. V minulé sezoně jsme měli problém s šířkou kádru, to věříme, že se letos opakovat nebude. I proto bychom měli mít více sil na celoplošný agresivní hokej,“ dodal šestapadesátiletý kouč.

Oceláři v přípravě včetně Ligy mistrů po čtyřech porážkách za sebou zabrali a vyhráli v neděli na ledě Pelicans Lahti 3:1. „Start do sezony je velice důležitý. Musíme zachytit začátek, ideálně naskočit na vítěznou vlnu. Nečeká nás ale nic jednoduchého. Po Plzni vyzveme Spartu, Liberec a Vítkovice. Všechno velice kvalitní soupeři, u kterých je jedno, jestli hrajete venku nebo doma. Každý se na nás bude chtít vytáhnout,“ řekl hlavní kouč Zdeněk Moták pro web klubu.

Oceláři do Plzně vyrazili s denním předstihem. Ve středu dopoledne ještě trénovali v domácím prostředí Werk areny, pak se vydali autobusem na bezmála šestihodinovou štreku na druhý konec republiky. Na palubě chyběl zraněný gólman Ondřej Kacetl, jinak by měli být úřadující mistři kompletní.

Začátek studia: 17.00 hodin. Moderátor: Jan Homolka. Expert: Jakub Koreis. Komentátoři: Jan Velart a Tomáš Zetek. Reportér: Jan Hrabal.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME