23.04.2023

Mountfield řekl ne a vrátil sérii s Třincem do Hradce Králové

Mountfield HK / Stanislav Souček

Redakce O2 TV Sport

Hokejisté Třince první „mečbol“ ve finálové sérii play off extraligy nevyužili. Ve čtvrtém duelu boje o titul podlehli doma Mountfieldu 1:2 v prodloužení.

O prvním dílčím úspěchu Východočechů rozhodl v čase 60:34 útočník Radovan Pavlík. Oceláři vedou v sérii 3:1. Pátý vzájemný hostí ČPP arena, předzápasový program startuje v 16.15 hodin na O2 TV Sport.

Skóre čtvrté finálové bitvy otevřel v 19. minutě obránce Bohumil Jank a ukončil čekání hráčů Mountfieldu na vstřelený gól po 126 minutách a 49 sekundách. Ve 25. minutě vyrovnal Marian Adámek. Hosty ale nakonec rozjásal hned v úvodu prodloužení úspěšnou dorážkou Pavlík po Jankově asistenci.

Královéhradecký Mountfield ve finále poprvé uspěl, na ledě Třince zvítězil v prodloužení a série bude pokračovat pátým soubojem. „Jsme šťastní, moc jsme si přáli sérii ještě vrátit do Hradce. Daleko víc jsme chodili do předbrankového prostoru a byli jsme tam odvážnější, z toho padly naše dva góly,“ zhodnotil kouč Tomáš Martinec v rozhovoru s Janem Hrabalem.

„Bylo to velice kvalitní utkání, vyrovnané, jako je to pořád. Bohužel jsme nezvládli začátek prodloužení,“ povzdechl si třinecký kouč Zdeněk Moták poté, co v něm Oceláři inkasovali už po 34 vteřinách.

HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1).
Branky a nahrávky:
25. Marian Adámek (L. Hudáček, D. Voženílek) – 19. Jank (Jergl), 61. R. Pavlík (Jank). Rozhodčí: Hribik, Šír – J. Svoboda, J. Ondráček II. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 3:1.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Čukste, Kaňák, Marian Adámek, M. Doudera – M. Růžička, Marcinko, Chmielewski – Kurovský, Miloš Roman, Dravecký – Daňo, D. Voženílek, Nestrašil – Hrňa, P. Vrána, L. Hudáček. Trenér: Moták.
Mountfield HK: Machovský – McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandić, P. Marcel – Zachar, Miškář, R. Pavlík – Jergl, Lalancette, Perret – Werek, Kevin Klíma, Okuliar – Smoleňák, Lev, Eberle. Trenér: T. Martinec.