03.10.2023

Neapol se pod Vesuvem utká s Realem

SSC Neapol

Redakce O2 TV Sport

Velký svátek se chystá na úterní večer v Neapoli. Italský mistr vyhlíží souboj s Realem Madrid. Studio s moderátorem Liborem Boučkem začne ve 20.20 hodin.

Úterý 3. října 2023: SSC Neapol – Real Madrid CF

Italský mistr jde do souboje s bilancí dvou výher z posledních dvou ligových utkání. Neapol nejprve doma smázla Udine 4:1, aby posléze zvítězila 4:0 na hřišti Lecce. V dosavadním průběhu Serie A je třetí s šestibodovým mankem na vedoucí Inter Milán.

„Real Madrid je klub světové třídy a jsme připraveni dát 120 %, abychom prokázali naši kvalitu. Utkáme se s jedním z největších týmů v Evropě, klubu, který má za sebou enormní seznam úspěchů a který tuto soutěž za posledních deset let vyhrál pětkrát,“ připomněl pro www.sscnapoli.it kouč Rudi Garcia.

Neapoli schází trojice Juan Jesus, Amir Rrahmani a náhradní brankář Pierluigi Gollini. Garcia věří, že po krkolomném vstupu do sezony se výkonnost jeho týmu zvedá: „Věřím, že zlom je zkrátka v tom, že dokážeme dávat góly, což se nám v minulosti nedařilo. Tím, že si udržíme toto držení míče, které máme, a co nejlépe dotáhneme do konce naše příležitosti, pak jde všechno. Myslím, že nám chybělo vstřelit góly, protože v těchto posledních zápasech jsme si vedli velmi dobře. Kvara také prolomili patovou situaci a obecně jsme byli lepší ve vstřelování brankových příležitostí, které jsme si vždy vytvořili od začátku sezony,“ dodal.

Real Madrid zachytil začátek sezony mnohem lépe než jeho italský protivník, po sobotní výhře 3:0 nad Gironou se posunul do čela španělské ligy. „Hrajeme proti jednomu z nejlepších týmů v Itálii. V minulé sezoně se jim dařilo velmi dobře. Bude to vyrovnaný zápas, protože mají vysokou úroveň, individuality a fanoušci je určitě poženou. Pokud zopakujeme to, co jsme udělali v Gironě, můžeme uspět,“ uvedl Carlo Ancelotti, trenér Realu, pro web klubu.

Španělského giganta táhne Jude Bellingham. „Ukazuje všechny kvality, které má. Není důležité, jestli ho někdo považuje za nejlepšího na světě. Pro mě máme nejlepší tým na světě, včetně všech. To, že s námi hraje Bellingham, nás dělá silnějšími,“ doplnil.

„S experty Miroslavem Jirkalem a Jakubem Podaným probereme výkony Neapole v této sezoně. U Realu se zaměříme právě na Judeho Bellinghama,“ dodal Libor Bouček.

Začátek studia: 20.20 hodin. Moderátor: Libor Bouček. Experti: Miroslav Jirkal a Jakub Podaný. Komentátoři: Vlastimil Kaiser a Tomáš Radotínský.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME