23.08.2022

Plzeň to dokázala! Otočila duel s Karabachem a slaví postup

FC Viktoria Plzeň

Fotbalisté plzeňské Viktorie si počtvrté zahrají základní skupinu Ligy mistrů. V domácí odvetě play off porazili Karabach po obratu 2:1 a po úvodní bezbrankové remíze se může těšit na věhlasné soupeře.

Hosty na konci prvního poločasu poslal do vedení Filip Ozobić. V 58. minutě srovnal Jan Kopic a za čtvrt hodiny rozhodl střídající Jan Kliment. Západočeši neprohráli 31. soutěžní zápas po sobě.

Viktoria za postup do hlavní fáze elitní soutěže, kde už startovala v letech 2011, 2013 a 2018, dostane bonus 15,64 milionu eur (asi 386 milionů korun) plus další finance za desetiletý koeficient (pravděpodobně zhruba 28 milionů korun) a televizní práva. Český zástupce bude ve skupině Champions League po třech letech, naposledy se v ní představila pražská Slavia.

„Kluci byli dobře nastavení od první minuty. Hned v úvodu jsme si vytvořili několik rohů, pak jsme bohužel neuhlídali jednu standardku a soupeř dal gól. Ve druhé půli nebylo jednoduché, aby se kluci zvedli, ale nám se to podařilo,“ pravil kouč Michal Bílek v rozhovoru s Radkem Šilhanem.

FC Viktoria Plzeň – Qarabağ FK 2:1 (0:1).
Branky:
58. Kopic, 73. Kliment – 38. Ozobić. Rozhodčí: Dias – Tavares, Soares – Martins (video, všichni Portug.). Žluté karty: Pernica, Sýkora, Jemelka, Tijani, Kopic – Gugešašvili. Diváci: 10 963. První zápas: 0:0, postoupila Plzeň.
FC Viktoria Plzeň: Staněk – Holík, Pernica, Jemelka, Havel – Bucha, Kalvach – Kopic (90.+4 Čihák), Sýkora (46. Kliment, 74. Jirka), Mosquera – Chorý (85. Dedič). Trenér: Bílek.
Qarabağ FK: Magomedalijev – Vesovič, Mustafazade, B. Hüsejnov, Bajramov – Garajev, Almeida (54. Jankovič) – Kady, Ozobić (70. Šejdajev), Zoubir – Wadji (81. Owusu). Trenér: Gurbanov.