20.03.2023

Série Mountfieldu s Bílými Tygry je srovnána

MOUNTFIELD HK / Stanislav Souček

Hokejisté Hradce Králové vyrovnali stav čtvrtfinálové série extraligového play off s Libercem na 1:1.

Ve druhém utkání na domácím ledě sice Mountfield ztratil vedení 2:0, zápas ale rozhodl v 58. minutě svým druhým gólem a třetím v sérii Kevin Klíma.

„Byli jsme dnes šťastnější. Od nevyužité přesilovky jsme znervózněli, udělali hloupý faul, Liberec snížil. Na začátku třetí třetiny jako bychom se báli o výsledek. Ale pak jsme se zmobilizovali,“ oddechl si kouč Tomáš Martinec v rozhovoru s Terezou Kubíčkovou.

„Tak to někdy je ve sportu. Jsem rád za to, jak jsme zareagovali, když jsme prohrávali 0:2, mužstvo ukázalo charakter. Soupeř byl dnes o gól šťastnější, taková bude tahle série celá,“ očekává kouč Patrik Augusta.

Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec 3:2 (0:0, 2:1, 1:1).
Branky a nahrávky:
21. Cingeľ (McCormack), 31. Kevin Klíma (Okuliar, Werek) 58. Kevin Klíma (Okuliar, Werek) – 36. Melancon (Birner, J. Vlach), 44. Frolík (Flynn). Rozhodčí: R. Šír, Vrba – Špůr, Šimánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 5371. Stav série: 1:1.
Mountfield HK: Machovský – McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, P. Marcel – Lev, Cingeľ, Eberle – Jergl, Lalancette, Perret – Okuliar, Kevin Klíma, Werek – Pilař, Zachar, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – Nedomlel, Balinskis, Melancon, M. Ivan, Kolmann, Derner – Faško-Rudáš, Filippi, Birner – Flynn, A. Najman, Frolík – Rychlovský, Bulíř,Ordoš – J. Šír, P. Jelínek, J. Vlach – A. Dlouhý. Trenér: P. Augusta.