10.02.2024

Sparta přesvědčivě uspěla v Karviné

AC Sparta Praha

Vítězstvím 3:0 vstoupili do jarní části sezony FORTUNA:LIGY fotbalisté Sparty. Po brankách Krejčího, Karabce a Kuchty získala tři body v Karviné. Obhájce titulu v nejvyšší soutěži vyhrál posedmé za sebou. Slezané nezvítězili v šesti kolech po sobě.

„Byl to určitě skvělý výkon, ve všem jsme dominovali. Karviná měla velkou šanci v první půli, ale jinak jsem na kluky pyšný, jak hráli. Samozřejmě bychom nějaké věci našli, hlavně tedy v první půli. Měli jsme nějaké šance, kterými jsme mohli rozhodnout,“ přiznal trenér Brian Priske v rozhovoru s Vladimírem Grebennikovem.

Jak hodnotí zápas s Karvinou Jan Kuchta, který gólem přispěl k důležité výhře Sparty? „Chtěli jsme navázat na naší dobrou přípravu a odvést si tři body. Nerodilo se to vůbec lehce, měli jsme slabší začátek. Po první půli jsme si ale něco řekli, chytli to za pačesy a ukázali, že jde fotbal hrát i na tomto terénu,“ uvedl.

„Myslím si, že jsme odehráli dobrý první poločas. Nemám hráčům co vytknout. Škoda těch zahozených šancí, Spartu vysvobodil fantastický gól Krejčího. V druhým poločase byla Sparta efektivnější. Mají vysokou kvalitu,“ zhodnotil trenér Juraj Jarábek.

MFK Karviná – AC Sparta Praha 0:3 (0:1).
Branky:
31. Krejčí, 60. Karabec, 69. Kuchta. Rozhodčí: Rouček – Kříž, Pečenka – Adámková. Žluté karty: Holec, Bederka (oba Karviná). Diváci: 4238.
MFK Karviná: Holec – Traoré, Krčík, Bederka, Fleišman – Budínský, Boháč (80. Žák) – Memič (82. Kačor), Ezeh (65. Iván), Regáli (66. Ayaosi) – Akinyemi (65. Doležal). Trenér: Jarábek.
AC Sparta Praha: Vindahl – Sørensen (75. Vitík), Panák, Krejčí – Preciado, Laçi (75. Solbakken), Kairinen, Ryneš – Karabec (65. Tuci), Birmančević (81. Ševčík) – Kuchta (75. Olatunji). Trenér: Priske.

Pardubice v oslabení překvapily výhrou na Slovácku

Po sedmi utkáních za sebou Slovácko padlo, na domácím stadionu nestačilo na Pardubice. Tým z Uherského Hradiště dokázal v 89. minutě zásluhou Cicilii vyrovnat proti v desíti hrajícím Východočechům, těm ale úplný zisk zajistil Hlavatý trefou v nastavení.

1. FC Slovácko – FK Pardubice 1:2 (0:1).
Branky:
89. Cicilia – 14. Zlatohlávek, 90.+1 Hlavatý. Rozhodčí: Volek – Hájek, Žurovec – Zelinka. Žluté karty: Daníček – Mareš, Daněk, Brdička, Chlumecký. Červená karta: 68. Mareš. Diváci: 4723.
1. FC Slovácko: Heča – Reinberk, Daníček (76. Vecheta), Kadlec, Kalabiška (76. Blahút) – Trávník, Kim Sung-pin (66. Kohút) – Petržela (66. Mihálik), Havlík, Juroška (84. Kvasina) – Cicilia. Trenér: Svědík.
FK Pardubice: Kinský – Mareš, Halinský, Ortiz, Chlumecký – Kissiedou (72. Donát), Vacek (84. Tischler), Hlavatý – Daněk (72. Surzyn) – Zlatohlávek (63. Krobot), Brdička (63. Patrák). Trenér: Kováč.

Dynamo doma nedalo šanci Baníku

Pravou nohou vstoupili do jarní části sezony fotbalisté Českých Budějovic. Po třech trefách ve druhé půli srazili doma Ostravu jednoznačně 3:0.

SK Dynamo České Budějovice – FC Baník Ostrava 3:0 (0:0).
Branky:
59. Šigut, 66. Králik, 69. Alli. Rozhodčí: Pechanec – Ratajová, Novák – Všetečka. Žluté karty: Hellebrand, Tranziska, Alli, Šípoš – Lischka. Diváci: 2457.
SK Dynamo České Budějovice: Šípoš – Sladký, Nikl, Králik, Trummer – Čermák (88. Böhm), Suchan, Hellebrand – Šigut (83. Polanský), Ondrášek (78. Tranziska), Alli. Trenér: Lerch.
FC Baník Ostrava: Letáček – Ndefe, Lischka, Pojezný (75. Blažek), Kpozo – Buchta (75. Rusnák), Boula, Rigo (60. Šín), Šehić (46. Ewerton) – Kubala – Klíma (75. Adediran). Trenér: Hapal.

Liberec porazil Olomouc

Důležité tři body získali fotbalisté Slovanu, zápas pod Ještědem se Sigmou rozhodli svými premiérovými góly v nejvyšší soutěži Nicolas Penner a Filip Horský.

FC Slovan Liberec – SK Sigma Olomouc 2:0 (0:0).
Branky:
48. Penner, 80. Horský. Rozhodčí: Berka – Hrabovský, Šafránková – Szikszay. Žluté karty: Sláma, Pospíšil, Juliš, Singateh (všichni Olomouc). Diváci: 2427.
FC Slovan Liberec: Bačkovský – Prebsl, Chaluš, Mikula (62. Purzitidis) – Penner (62. Fukala), Varfolomejev, Žambůrek (85. Doumbia), Ghali – Kok (76. Horský), Tupta – Kulenović (76. Rabušic). Trenér: Kozel.
SK Sigma Olomouc: Macík – Pokorný, Beneš, Vraštil – Křišťál, Breite (76. Fiala), Pospíšil (83. Ventúra), Sláma (54. Langer) – Vodháněl (83. Emmanuel), Zorvan (46. Singhateh) – Juliš. Trenér: Jílek.