03.07.2024

Do Litvínova míří Maxim Čajkovič

Maxim Čajkovič

Redakce O2 TV Sport s využitím ČTK

Ofenzivu hokejistů Litvínova posílil slovenský útočník Maxim Čajkovič, který od roku 2018 působil téměř výhradně v nižších zámořských soutěžích. Třiadvacetiletý hráč v minulé sezoně nastupoval na farmách Pittsburghu a Minnesoty v AHL a ECHL. Severočeský klub o jeho angažování informoval na webu, podmínky spolupráce nezveřejnil.

„Je to stále mladý a perspektivní hráč. Jsme přesvědčeni, že během zámořských angažmá dospěl po hráčské i osobní stránce. Slibujeme si, že jeho příchod zvedne konkurenci v útočných řadách,“ řekl generální ředitel Vervy Pavel Hynek.

„Je to dynamický, přímočarý hráč s dobrou koncovkou. Pevně věříme, že v něm získáváme hráče, který bude pracovitý a bude se chtít pořád zlepšovat,“ doplnil sportovní manažer Tomáš Vrábel.

Bratislavský rodák Čajkovič v mládežnických kategoriích hrál za Hodonín a Kometu Brno a před odchodem do zámoří působil i ve Švédsku. Část sezony 2020/2021 odehrál také za bratislavské Capitals v mezinárodní rakouské lize.

V AHL za tři sezony odehrál 33 zápasů a zaznamenal po šesti gólech a asistencích, v ECHL nastoupil do 99 utkání s bilancí 61 bodů (30+31). V roce 2019, kdy působil v juniorské QMJHL, si ho v draftu NHL vybrala Tampa Bay ve 3. kole jako 89. hráče v pořadí.

Čajkovič startoval na dvou mistrovstvích světa do 18 let a jednom šampionátu dvacítek. O další juniorské MS v sezoně 2020/21 přišel, poté co jej vedení týmu vyloučilo po tréninkovém utkání kvůli „neférovému a nesportovnímu chování, které vyvrcholilo tvrdými zákroky výrazně za hranicí únosnosti na spoluhráče hrající proti němu“.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME