02.07.2024

Hokejisty Litvínova posílil švédský útočník Filip Sandberg

Ola Westeberg

Redakce O2 TV Sport s využitím ČTK

Švédský útočník Filip Sandberg se stal novou tváří hokejistů Litvínova. Devětadvacetiletý rodák z Järfälly a odchovanec AIK Stockholm přichází na sever Čech z celku Skelleftea AIK, s kterým v uplynulé sezoně získal titul. Informoval o tom klubový web Vervy.

„Filip Sandberg je technický útočník s velkými zkušenostmi. Doufáme, že jeho příchod přinese do naší hry novou dynamiku, a věříme, že si svými výkony řekne o jednu z klíčových rolí v mužstvu,“ uvedl generální ředitel Litvínova Pavel Hynek.

Sportovní manažer Tomáš Vrábel doplnil, že klub hledal zkušeného všestranného hráče: „Proto jsme rádi, že jsme se dohodli s Filipem. Poslední dvě a půl sezony úspěšně strávil ve výborné organizaci Skelleftea a tu poslední zakončil titulem. Věříme, že pro nás bude posilou.“

Sandberg si v uplynulé sezoně připsal v 50 zápasech 24 bodů za 12 branek a stejný počet asistencí. V 16 duelech play off zaznamenal pět bodů za tři góly a dvě přihrávky. Ve švédské lize působil i v jönköpingském HV 71, s kterým slavil triumf v roce 2017, a celkově v 513 duelech nasbíral 210 bodů za 88 branek a 122 asistencí.

V letech 2017 a 2018 hrál v AHL za San Jose Barracuda a v ročníku 2021/22 ve finské lize za TPS Turku. Držitel dvou stříbrných medailí z mistrovství světa dvacítek z let 2013 a 2014 a stejného cenného kovu ze světového šampionátu osmnáctek z roku 2012 má také na kontě 16 zápasů ve švédské reprezentaci.

„S agentem jsme koukali po příležitosti mimo Švédsko. S Litvínovem mi to dávalo smysl, líbí se mi týmové nastavení. Věřím, že úspěchu dosáhneme i tady, moc se těším na novou výzvu,“ prohlásil Filip Sandberg.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME