01.11.2023

Olomouc chce v dohrávce v Karlových Varech prolomit sérii proher na stadionech soupeřů

HC Olomouc

Redakce O2 TV Sport

Hokejisté Olomouce budou ve středeční dohrávce 16. extraligového kola na ledě Karlových Varů usilovat o odmazání nuly z kolonky výher v arénách protivníků. Předzápasové studio z KV Areny začíná v 17.00 hodin s moderátorem Janem Velartem.

Karlovarští ani na třetí pokus od startu ročníku nedokázali ke dvěma po sobě jdoucím vítězstvím přidat i třetí. V neděli na ledě brněnské Komety neskórovali a prohráli 0:3. „Zápasů je teď hodně. Před reprezentační pauzou nás čekají ještě tři, myslím. Tak to mají ale všichni stejně. Není čas na nic. Tento zápas musíme hodit za hlavu a maximálně se podíváme na chyby, co bychom měli zlepšit,“ řekl obránce Michal Plutnar v rozhovoru pro klubový web.

„Ve druhé třetině byly pasáže, kdy nás Kometa vyloženě dostala pod obrovský tlak. Na to se musíme podívat a do příštích zápasů se tohoto vyvarovat. Jak říkám, musíme to hodit za hlavu. Máme tři zápasy před reprezentační pauzou a musíme se snažit každý z nich vyhrát,“ doplnil Plutnar, jehož tým čeká po duelu s Olomoucí západočeské derby v Plzni a domácí souboj s Mladou Boleslaví.

Hanáci si v neděli proti Českým Budějovicím (5:2) připsali teprve druhou výhru za posledních šest vystoupení. „Na rozdíl od předchozích utkání jsme tentokrát ani jednou neprohrávali a díky tomu jsme byli pořád v relativním klidu. Kluci do toho od první do poslední minuty dali všechno,“ ocenil přístup mužstva hlavní kouč Jan Tomajko.

„Už nemáme na co čekat. Víme, jak vypadá tabulka,“ dodal obránce Karel Plášek.

Hanáci dosud odehráli v sezoně sedm venkovních utkání a získali v nich pouhé dva body.

„S expertem Jiřím Tlustým probereme karlovarská oslabení, z hráčů se zaměříme na Tomáše Rachůnka, jehož vyzpovídá reportérka Tereza Kubíčková. Zhodnotíme návrat Jana Káni do Olomouce, rozebereme i výkony Branislava Konráda,“ dodal Jan Velart s tím, že v předzápasovém interview promluví za hostující tým Karel Plášek.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME