09.07.2024

Patrik Vydra bude ze Sparty hostovat v Mladé Boleslavi

AC Sparta Praha

Redakce O2 TV Sport s využitím ČTK

Fotbalista Patrik Vydra odešel ze Sparty na roční hostování do Mladé Boleslavi. Dohoda neobsahuje opci na přestup, Pražané si jednadvacetiletého obránce mohou v zimě stáhnout zpátky. Obhájci titulu o tom informovali na sociální síti X.

„Jsem rád, že si Patrik vybral Mladou Boleslav, protože se o něho strhla doslova bitva. Spolu s námi měly velký zájem také Hradec Králové a Jablonec,“ uvedl v tiskové zprávě sportovní ředitel středočeského týmu Jakub Dovalil.

„Očekáváme, že nám pomůže svojí nespornou kvalitou na pozici šestky s možnou alternací na stoperu. Je to mladý dynamický hráč, který se potřebuje rozvíjet. Věřím že se mu bude u nás líbit a jeho vítězná mentalita se v našem mužstvu výrazně projeví,“ dodal.

Patrik Vydra nasbíral za tři sezony za Spartu 16 ligových startů, v nichž vstřelil jeden gól. „Přicházím s představou, že dostanu větší prostor na hřišti než v současné Spartě. Věřím, že spolupráce se nám povede a pro všechny bude úspěšná,“ řekl český reprezentant do 21 let.

Roli v jeho příchodu do Mladé Boleslavi hrál i její trenér David Holoubek, s nímž se zná z mládežnických reprezentačních výběrů. „S trenérem Holoubkem jsme si párkrát telefonovali a nakonec se shodli, že pro mě bude přesun ze Sparty do Boleslavi nejlepším řešením. V boleslavské kabině spoustu kluků znám. Od osobností, jakými jsou například Suchý a Matějovský, se snad hodně naučím,“ uvedl Vydra.

Sportovní manažer Sparty Tomáš Sivok v něm vidí budoucího kapitána Letenských. Považuje ho za velkou osobnost a vítězný typ, který Pražané potřebují. „Věřím, že slova pana Sivoka potvrdím na hřišti v dresu Mladé Boleslavi, kterou považuji za dobrou štaci ke svému kariérnímu posunu. Fotbal se tady hraje kvalitní a očekávám, že společně předvedeme velké věci,“ řekl Vydra.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME