09.11.2022

Polovina základní části NFL je za námi

NFL

Redakce O2 TV Sport

Máme jasnější představu o tom, které týmy jsou na správné cestě do play off, a kdo bude muset zabrat, pokud chce ještě s vývojem letošní sezony něco udělat.

Týden číslo devět krásně dokresluje celou první polovinu letošní sezony a výsledky, které se před startem letošního ročníku moc nečekaly. Bills utrpěli druhou prohru v sezoně, když nestačili na divizní rivaly New York Jets v poměru 17:20. V zápase si navíc poranil házecí ruku QB Josh Allen a jeho zdravotní stav tak budeme pečlivě sledovat. Trápení Green Bay Packers se prodloužilo i na zápas s Detroit Lions, kteří do té doby byli jedním z nejhorších týmů ligy. Aaron Rodgers se svým útokem nebyli schopen hýbat s míčem a byla z toho už šestá prohra v sezoně, tentokrát v poměru 9:15. Nadále pokračuje spanilá jízda odepisovaných Seahawks, kteří si připsali další výhru, když porazili Cardinals 31:21 a jsou zatím jednoznačně na prvním místě v divizi NFC West.

Co se týče shrnutí jednotlivých konferencí po polovině základní části, tak začněme konferencí NFC. Zatím nejlepší divizí fotbalu je divize NFC East, kde jsou hned tři týmy, které mají šest a více výher. Eagles jsou jediný neporažený tým NFL a momentálně mají nejlepší ligovou bilanci 8–0, na záda jim dýchají Cowboys a Giants se stejnou bilancí 6–2. Právě New York Giants a jejich dobré výkony jsou jedním z největších překvapení ligy. Skvěle hraje i Minnesota Vikings a s bilancí 7–1 si drží první místo v divizi NFC North. Za očekáváním jsou hráči Tampy Bay Buccaneers s Tomem Bradym, kteří mají negativní zápasovou bilanci 4–5, ale i přesto jsou momentálně na čele divize NFC South. V poslední divizi v konferenci NFC, tedy té západní – NFC West, zatím kralují Seattle Seahawks, kteří za sebou nechali i úřadující vítěze Super Bowlu Los Angeles Rams, kteří jsou naopak s bilancí 3–5 jedním z nejméně pozitivních překvapení v letošní sezoně.

V konferenci AFC pak zatím kralují dva týmy, od kterých se to před sezonou čekalo. Buffalo Bills a Kansas City Chiefs jsou po polovině základní části na shodné bilanci 6–2 na prvním, respektive druhém místě v konferenci. Velmi dobře hraní i hráči Baltimore Ravens a Tennessee Titans, kteří jsou na první místě ve svých divizích. Celkově je ale AFC hodně vyrovnaná a boj o místa v playoff bude až do konce základní části. Zatím největším překvapením jsou výkony New York Jets, kteří jsou s bilancí 6–3 hodně nad očekáváním z předsezonních prognóz. Skvěle hrají i v Miami, kde po příchodu WR Tyreeka Hilla vytvořili jeden z nejnebezpečnějších útoků ligy. Naopak velkým zklamáním jsou výkony Denveru Broncos (3–5), Las Vegas Raiders (2–6) a Indianapolis Colts (3–5–1), kteří budou muset výrazně zabrat, pokud chtějí v letošním roce dojít do playoff. Právě Colts se letos staly druhým týmem, který odvolal hlavního trenéra, když na lavičce skončil Frank Reich.

V tomto týdnu nás pak znovu čeká rozšířená nadílka zápasů NFL na vašich obrazovkách, když se ke tradičním pěti zápasům přidává i další evropský zápas tentokrát mezi Buccaneers a Seahawks v Mnichově. Zápas Brady proti rozjetým Seahawks, navíc kousek od českých hranic si nenechte ujít v neděli od 15.30 hodin.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME